Jaké je pohoří Biokovo u Makarské?

Pokud přijedete do Makarské, určitě si hned všimnete horského masivu, který se táhne hned nad ní. Jedná se o pohoří Biokovo, které je jedním z nejzajímavějších pohoří celého Chorvatska. A co je na něm tak zajímavé?

Co je zajímavé na pohoří Biokovo?

BiokovoVydáte-li se na výlet na toto pohoří, už po pár metrech zjistíte, že zde není jen tak obyčejná příroda. S každým výškovým metrem se zde totiž razantně změní ráz krajiny, a to ze středomořské, až po alpskou. Nejen, že se tedy budete moct pokochat naprosto rozdílnými rostlinami, které nikde jinde na jiném pohoří společně nerostou, ale také zde můžete zahlédnout různé druhy zvířat, které pospolu žijí pouze tady nebo v ZOO. Pokud vás příroda příliš nezajímá, můžete se zde vyřádit na nejrůznějších skalních srázech, útesech a převýšeních. Biokovo je totiž krasovým pohořím.

Co to znamená, že je Biokovo krasovým pohořím?

To znamená, že se zde nachází spousta krasových jevů, jeskyň, nebo strží, takže během výšlapu například až na nejvyšší horu Biokova, Sveti Jure, můžete navštívit ku příkladu Ledovou jeskyni, která je naprostým unikátem.

Biokovo není jen pro turisty!

Biokovo_pohoriVýlet na Biokovo ale není vhodný pouze pro turisty! Taktéž cyklisti, horolezci nebo naprostí amatéři, kteří dávají přednost autu, si zde přijdou na své! Pro cyklisty a motoristy je tady totiž až na samotný vrcholek Sveti Jure vybudovaná asfaltová cesta. Ta je sice zpoplatněná, ovšem poplatek není nijak vysoký. Za osobní auto zaplatíte 20 kun a cyklista si musí připravit pouze 10 kun. U horolezců se jedná spíše o samotný zážitek z pokoření některého ze skalních převisů, na které natrefíte zejména cestou z vesnice Veliko Brdo.

Jen částečný výlet…

Pokud nechcete ztratit šest hodin výstupem na Sveti Jure, můžete se vydat do poloviny cesty na oblíbený vrchol Vošac. Cestou na něj se taktéž budete moct pokochat místní krajinou, zároveň taky narazíte na nejednu jeskyni a navíc budete mít za sebou několik výškových metrů, které si můžete přidat do svých úspěchů.