Na Makarské je spousta zajímavých míst

hory BiokovoDovolená na Makarské nemusí být jen o válení se na pláži a o drincích v místních plážových barech. Na Makarské můžete absolvovat také spoustu výletů. Buď se můžete vydat s cestovní kanceláří, která pro vás všechno zařídí a naplánuje, nebo se můžete vydat sami za sebe a sami si tak určit, kam se podíváte. Ovšem kam byste se vlastně měli podívat? To vám poradíme právě tady!

Začneme přírodou

Jako první velice zajímavá místa, která zde budeme popisovat, budou ta v přírodě. Okolo Makarské je totiž naprosto neuvěřitelná panenská příroda, která rozhodně stojí za návštěvu. Jedná se například o pohoří Biokovo, které je naprostým unikátem. Každý výškový metr se zde totiž naprosto neuvěřitelně mění fauna a flóra – od té středomořské, až po alpskou. Nachází se zde neuvěřitelné druhy rostlin i zvířat, které najdete prakticky na jednom místě. Dalším velice zajímavým místem je řeka Krka, na kterou natrefíte ve střední Dalmácii. I když je to poměrně zajížďka, vodopády na řece Krce jsou naprosto neuvěřitelné a nezapomenutelné. Můžete se zde opět pokochat úžasnou krajinou a navíc i dech beroucími vodopády.

bračNemusíte být pouze na jedné pláži!

Taktéž pláže jsou v Chorvatsku nádherné! Jednu takovou máte navíc přímo pod nosem na ostrově Brač, tak proč toho nevyužít? Stačí sjet lodí na ostrov Brač, zamířit na jeho jižní stranu a zde najít písečno-oblázkovou pláž. Že se nejedná o žádný unikát? Naopak! Tato pláž je tak nádherná, že si budete připadat jako v ráji! Naprosto průzračné, blankytně modré moře, skoro bílý písek, stromy hned u pláže – to je pláž Zlatý roh.

Výlet do nejbližších měst

Navštívit také můžete nejbližší města. Naprosto nejblíže máte samotnou Makarskou, ve které najdete spoustu obchůdků se suvenýry, s místními potravinami a s dalšími turisty oblíbenými položkami. Pokud se vydáte autem na sever po silnici č. 8, dostanete se například do Bašky Vody, do města Omiš, do Jesenice, nebo až do Splitu. Ve všech těchto městech se můžete projít po romantických promenádách, koupit si zmrzlinu nebo nějaký suvenýr a pokochat se poklidným životem místních obyvatel.