Tipy na výlety na Makarské

MakarskáMakarská riviéra je velmi rušné turistické místo. Je zde mnoho kulturních akcí, sportovních aktivy nebo mnoho tipů na výlety do blízkých hor nebo přilehlých městeček. Makarská riviéra je místem kde to opravdu žije.

 

Zajímavá místa a tipy na výlety

V centru Makarské riviéry stojí za zmínku středisko Makarská. Naleznete zde několik kostelů, kde velkou dominantou je barokní kostel sv. Marka. Krásná procházka je také na zalesněný poloostrov s malým kostelíkem sv. Petra. Navštívit můžete také františkánský klášter, kde naleznete nádhernou sbírku mušlí. V místních cukrárnách můžete ochutnat výborný proslulý dort Makarana.

Františkánský klášter u Zaostrogu skrývá nádhernou řadu uměleckých předmětů, několik specializovaných sbírek a také velmi cennou knihovnu.

Podél pobřeží je také mnoho krásných turistických míst, která můžete navštívit. Jsou jimi například Omiš, Split nebo třeba Dubrovník. Na ostrov Branč se můžete vydat za fish piknikem. Blízko Makarské riviéry je také krásný vodní park, který stojí za návštěvu hlavně s dětmi. Můžete se také vydat do místního muzea.

 

Sport

Makarská riviéra je ideálním místem pro vodní sporty jako je plavání, potápění, jachting, windsurfing, turistiku, cykloturistiku nebo třeba i tenis. Milovníci adrenalinových sportů si zase mohou zkusit paragliding nebo létání na rogalech z vrcholků Biokova nebo třeba společně s přáteli sjet řeku Cetiny na raftech. Můžete si také půjčit kola, motocykly nebo třeba auta či lodě, abyste vaši dovolenou aktivně využili.

 

Kultura

Pokud milujete kulturu, pak vás jistě potěší, že od června do září zde probíhají tradiční lidové slavnosti a festivaly jako je třeba festival Baškovodské léto, Makarské léto nebo Podgorské kulturní léto. Během těchto festivalů, které se konají hlavně pod širým nebem, hraje lidová hudba, rocková nebo populární hudba.